O klubu

Arsenal je anglický fotbalový klub ze severu Londýna. Historicky se jedná o nejúspěšnější londýnský klub. Své zápasy hraje na moderním Emirates Stadium, který byl poprvé otevřen v roce 2006 a pojme až 60 000 diváků.

 

Ačkoliv se Arsenalu v poslední době nedaří sbírat trofeje, stále patří mezi nejúspěšnější anglické kluby - anglickou ligu vyhrál 13x (naposledy v roce 2004), trofej pro vítěze FA Cupu pozvedli jeho hráči nad hlavu 10X a ligový pohár 2x. Za zmínku také stojí, že je Arsenal jediným klubem v historii Premier League, který prošel sezónou bez jediné porážky (ročník 2003/2004).

 

Mezi největší legendy klubu se jistě řadí hráči jako Thierry Henry nebo Dennis Bergkamp. Opomenout nelze ani současného manažera, Arsene Wengera, který u klubu působí dlouhých 17 let a je tak momentálně nejdéle sloužícím manažerem v celé Premier League.

 

V posledním přestupovém období přivedl Arsenal svou historicky nejdražší posilu - z Realu Madrid se do severního Londýna přestěhoval německý reprezentant Mesüt Özil, který se tak stal novým spoluhráčem Tomáše Rosického. Klub za jeho angažování zaplatil 42,5 miliónu liber.