Jak na zápas

Základem je sehnat letenku do Londýna za přijatelnou cenu. V tomto ohledu mohu doporučit 3 nízkonákladové letecké společnosti – www.easyjet.com a www.wizzair.com, které létají z Prahy, a www.ryanair.com, který létá pro změnu z Brna.

Solidní zpáteční letenka se pohybuje v cenové relaci mezi 2-3 tisíci Kč. S blížícím se datem odletu ovšem ceny stoupají, je proto dobré si cestu naplánovat klidně 2-3 měsíce dopředu a zakoupit letenku – u ostatních potřebných věcí se cena příliš nemění, u letenek ale poměrně výrazně.

U EasyJetu a WizzAiru je ideální rezervovat let vzhledem k ceně nejpozději 2 měsíce dopředu, u RyanAiru se dá slušně pořídit i měsíc před odletem.

Vybrané letecké společnosti s vámi přistanou buď na letišti Stansted (EasyJet, RyanAir), Gatwick (EasyJet) nebo Luton (WizzAir). Ze všech se za nevelký obnos peněz dostanete do centra pomocí www.easybus.co.uk. Pokud máte štěstí, vyjde vás zpáteční jízdenka okolo 10 liber.

Další varianty představuje autobus www.terravision.eu. Z letiště Stansted se případně dá využít i vlakový spoji, který je sice nejrychlejší, ale zároveň také nejdražší možností www.stanstedexpress.com

Konečně jsme se tedy dostali do samotného Londýna. Nabízí se otázka - jak se nejlépe pohybovat po městě samotném? Ideální je rozhodně metro. Vřele doporučuji si zakoupit 1-4 Zone Day Off Peak Travelcard. Ta vám umožní pohybovat se v prvních 4 zónách londýnské městské dopravy po celý den (osobně jsem víc zón nikdy nepotřeboval, proto tuto jízdenku považuji za ideální). Výjimku tvoří všední dny, kdy její platnost začíná až v 9 hodin ráno. Cena této jízdenky činí 8 liber.

Podrobné info o dopravě po Londýně pak získate zde - www.tfl.gov.uk/modalpages/2625.aspx

Zbývá nám už jen cesta na samotný Emirates Stadium – je tu pár různých možností.

Můžete využít služeb metra a vystoupit na stanici Arsenal (Piccadilly Line), která je vzdálena jen asi 3 minuty chůze od stadiónu. Nicméně bývá také často přelidněná a zejména po zápase se tu na metro čeká i několik desítek minut.

Druhou možností tak je vystoupit na stanici Finsbury Park, kam jezdí Victoria a Piccadilly Line. Odsud je to k Emirates zhruba 10 minut pěšky, nicméně po zápase tu pak nejsou takové fronty. Jsem si jist, že po cestě nezabloudíte, všude jsou totiž cedule, které vám ukazují správný směr, a navrch stačí jen následovat masu lidí odděných do rudých dresů.