Jak na zápas

Základem je sehnat letenku do Londýna za přijatelnou cenu. V tomto ohledu mohu doporučit 3 nízkonákladové letecké společnosti – www.easyjet.com a www.wizzair.com, které létají z Prahy, a www.ryanair.com, který létá pro změnu z Brna.

Solidní zpáteční letenka se pohybuje v cenové relaci mezi 2-3 tisíci Kč. S blížícím se datem odletu ovšem ceny stoupají, je proto dobré si cestu naplánovat klidně 2-3 měsíce dopředu a zakoupit letenku – u ostatních potřebných věcí se cena příliš nemění, u letenek ale poměrně výrazně.

U EasyJetu a WizzAiru je ideální rezervovat let vzhledem k ceně nejpozději 2 měsíce dopředu, u RyanAiru se dá slušně pořídit i měsíc před odletem.

Vybrané letecké společnosti s vámi přistanou buď na letišti Stansted (EasyJet, RyanAir), Gatwick (EasyJet) nebo Luton (WizzAir). Ze všech se za nevelký obnos peněz dostanete do centra pomocí www.easybus.co.uk. Pokud máte štěstí, vyjde vás zpáteční jízdenka okolo 10 liber.

Další varianty představuje autobus www.terravision.eu. Z letiště Stansted se případně dá využít i vlakový spoji, který je sice nejrychlejší, ale zároveň také nejdražší možností www.stanstedexpress.com

Konečně jsme se tedy dostali do samotného Londýna. Nabízí se otázka - jak se nejlépe pohybovat po městě samotném? Ideální je rozhodně metro. Vřele doporučuji si zakoupit 1-4 Zone Day Off Peak Travelcard. Ta vám umožní pohybovat se v prvních 4 zónách londýnské městské dopravy po celý den (osobně jsem víc zón nikdy nepotřeboval, proto tuto jízdenku považuji za ideální). Výjimku tvoří všední dny, kdy její platnost začíná až v 9 hodin ráno. Cena této jízdenky činí 8 liber.

Podrobné info o dopravě po Londýně pak získate zde - www.tfl.gov.uk/modalpages/2625.aspx

Nyní zbývá poslední věc – cesta k samotnému Stamford Bridge, kde hraje domácí utkání Chelsea. Tam se dostaneme zelenou linkou metra (District Line), která míří do konečné stanice Wimbledon – stejná linka totiž může končit v Richmondu nebo v Ealing Broadway, ovšem takové spoje by nás k stadiónu nezavedly.

Stanice, na které musíme vystoupit, se jmenuje Fulham Broadway. A jsem přesvědčený, že od toho místa nemůžete Stamford Bridge minout. Jednak budou okolo řádit fanoušci v modrých dresech, zároveň je ale stadión vzdálen jen několik stovek metrů. Tudíž už po minutě chůze se vám stánek Chelsea vynoří z okolních zástav a vy víte, že jste na správném místě.