Jak na zápas

Do Manchesteru se stejně jako do Londýna dostanete pomocí nízkonákladových leteckých společností. Konkrétně pak pomocí www.jet2.com nebo www.easyjet.com. Obě společnosti létají z Prahy.

Obyvkle jsou tyhle letenky o trochu dražší než ty do Londýna, tudíž se cena zpáteční vyšplhá někam mezi 3-3,5 tisíc Kč. S blížícím se datem odletu ovšem ceny stoupají, je proto dobré si cestu naplánovat klidně 2-3 měsíce dopředu a zakoupit letenku – u ostatních potřebných věcí se cena příliš nemění, u letenek ale poměrně výrazně.

Tyto letecké společnosti s vámi přistanou na terminálu 1 na letišti v Manchesteru. Odtud vás do centra dopraví buď autobus National Express Coach, nebo můžete využít železnice a do Manchesteru se dopravit vlakem.

http://www.manchester-airport-guide.co.uk/national-express-coach-manchester.html

http://www.thetrainline.com

Cestování po samotném Manchesteru je poměrně zábava, protože zde existuje několik autobusových společností, přičemž u každé je třeba koupit jízdenku zvlášť. Ty se zakupují při nástupu do autobusu u řidiče.

Co je ale nutné vědět, jsou linky, které míří k Etihad Stadium. Jsou to čísla 53, 54, 185, 186, 216, 217, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, a X36 a X37

Jinak vice informací o cestě na stadión získáte zde - http://www.mcfc.co.uk/the-club/visiting-the-stadium

A podrobné informace o dopravě po Manchesteru pak můžete získat tady - http://www.tfgm.com/Pages/default.aspx